Wydarzenia

Spotkanie z nauczycielami w ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają".

Data publikacji 09.01.2020

Realizując założenia kampanii MSWiA pn. "Narkotyki i dopalacze zabijają", policjanci nadal organizują spotkania i systematycznie odwiedzają placówki oświatowe, aby porozmawiać z nauczycielami o zagrożeniach wynikających z używania narkotyków i dopalaczy. Tym razem spotkanie odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle.

Kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają”, finansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020”, jest adresowana przede wszystkim do ludzi młodych. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na poważne zagrożenia dla życia i zdrowia, które są wynikiem zażywania i stosowania substancji niedozwolonych. Policjanci spotykając się z młodzieżą dostrzegją także potrzebę edukowania rodziców oraz nauczycieli. Aby lepiej zobrazować zagadnienia dotyczące narkotyków, dopalaczy, urządzeń służących do rozdrabniania czy przechowywania niedozwolonych substancji, policjanci podczas spotkań z rodzicami i nauczycielami wykorzystują tzw. "opolską walizkę narkotykową". 

Wczoraj w godzinach popołudniowych sierż. szt. Barbara Pawłowska z Wydziału Prewencji jasielskiej komendy spotkała się z nauczycielami I LO w Jaśle. Prezentując edukacyjną walizkę narkotykową omówiła główne obszary dotyczące narkotyków, dopalaczy i środków odurzających. Każdy z uczestników mogł zapoznać się z przykładowymi urządzeniami służącymi do zażywania, przechowywania i rozdrabniania narkotyków. Ponadto dzięki znajdujących się na wyposażeniu opolskiej walizki, odwzorowanych imitacjach poszczególnych rodzajów narkotyków i dopalaczy, nauczyciele mogli zapoznać się z ich wyglądem.  

Niewątpliwie tego typu przedsięwzięcia, spotkania z rodzicami i nauczycieli podczas, których omawiane są zagadnienia związane z obszarem przestępczości narkotykowej, pozostają na długo w pamięci, uruchamiają wyobraźnię i dają szansę na wczesną reakcję rodziców i nauczycieli na zagrożenia. 

pw

 

Powrót na górę strony