Bezpieczne ferie z łańcucką policją - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Bezpieczne ferie z łańcucką policją

Wczoraj policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Łańcucie. Spotkanie z przedszkolakami było dobrą okazają do rozmów na temat bezpiecznego spędzania ferii zimowych.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się ferie zimowe, które ze względu na panującą pandemię koronowirusa są inne niż w latach ubiegłych. Niezmiennie jednak nad bezpieczeństwem czuwają policjanci, którzy prowadzą działania prewencyjne „Bezpieczne ferie 2021”.

Podstawowym celem prowadzonej akcji jest przede wszystkim zapewnienie bezpiecznego wypoczynku wszystkim dzieciom i młodzieży. Podejmowane działania odbywają się na wielu płaszczyznach. Oprócz zwiększonej liczby funkcjonariuszy dbających o nasze bezpieczeństwo na drogach policjanci prowadzą również działania edukacyjno-informacyjne skierowane do dzieci i młodzieży. 

Wczoraj łańcuccy policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Łańcucie. Podczas spotkania funkcjonariusz łańcuckiej drogówki st. asp. Jacek Fus rozmawiał z przedszkolakami na temat bezpieczeństwa na drodze oraz podczas zabaw na podwórku. Policjant omówił również znaczenia elementów odblaskowych oraz zasady zachowania się w sytuacji kontaktu z osobami obcymi czy też podczas ataku psa.

Na zakończenie spotkania policjanci przekazali elementy odblaskowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łańcucie. Do przedszkola trafiły również kamizelki odblaskowe ufundowane przez IPA – Region Przeworsk, które przekazał przewodniczący stowarzyszenia Andrzej Oleszek

 

Powrót na górę strony