Niebezpieczna jazda nietrzeźwego kierowcy - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Niebezpieczna jazda nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 30.04.2021

Policjanci z Łańcuta interweniowali wobec kierującego fordem, którego niebezpieczną jazdę, zgłosili inni uczestnicy ruchu. Jak się okazało nadmierna prędkość nie była jedynym przewinieniem 22-letniego kierowcy.

Wczoraj, po godz. 21, policjanci otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznej jeździe kierującego fordem. Z przekazanych informacji wynikało, że samochód porusza się z nadmierną prędkością, a jego kierowca podejmuje niebezpieczne manewry wyprzedzania na zakrętach. 

Wskazany pojazd został zatrzymany przez policjantów, na jednej z łańcuckich ulic. Kontrola prędkości wykazała, że w terenie zabudowanym kierujący fordem jechał z prędkością 95 km/h. Okazało się, że nie było to jedyne przewinienie kierowcy, którym okazał się 22-letni mieszkaniec gminy Łańcut. Od młodego mężczyzny policjanci wyczuli alkohol. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziło badanie stanu trzeźwości , które wykazało ponad 0,6 promila alkoholu.

Młody kierowca stracił już prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz przekroczenie dozwolonej prędkości, 22-latek odpowie przed sądem.  

 

Powrót na górę strony