Wydarzenia

Z dziećmi o bezpieczeństwie

Data publikacji 02.02.2023

Przez cały rok łańcuccy policjanci prowadzą działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze, odwiedzając szkoły i przedszkola, uczą i przypominają dzieciom o właściwym zachowaniu na drodze i w kontaktach z obcymi. Jednocześnie policjanci zapraszają na „lekcje o bezpieczeństwie” do łańcuckiej komendy. 

Wczoraj, w ramach działań edukacyjno-informacyjnych, tutejszą komendą odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Łańcucie. Spotkanie było dobrą okazją do rozmów na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz o policyjnej służbie.

Dzieciom przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz znaczenia stosowania elementów odblaskowych. Omówiono również prawidłowe postępowanie w sytuacji kontaktu z osobami obcymi oraz podczas ataku agresywnego psa. 

Uczestnikom spotkania wyświetlono również film „Policja dziś”, w którym zapoznały się z służbą policjanta w różnych wydziałach. Młodzi goście mieli również możliwość przyjrzenia się bliżej policyjnemu wyposażeniu i radiowozowi. Dzieci chętnie przymierzały elementy policyjnego umundurowania oraz pozowały do pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały słodkie upominki.

  • Dzieci siedzące w sali konferencyjnej łańcuckiej komendy oglądają film: "Policja dzisiaj".
    Foto KPP Łańcut
  • Policjant stoi przed biurkiem, na którym znajduje się policyjne wyposażenie i umundurowanie.
    Foto KPP Łańcut
  • Dzieci wraz z policjantem pozują do pamiątkowego zdjęcia na tle frontu łańcuckiej komendy.
    Foto KPP Łańcut
Powrót na górę strony