Wydarzenia

Akcja "Znicz" na drogach powiatu łańcuckiego

W trosce o bezpieczeństwo, policja jak co roku podejmuje wzmożone działania prewencyjne „Znicz”, związane z dniem Wszystkich Świętych. Działania potrwają od piątku 28 października do środy 2 listopada. W tym czasie policjanci przy wsparciu innych służb będą czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających groby bliskich.

Jak co roku, w okresie Wszystkich Świętych, głównym zadaniem policjantów będzie dbałość o płynność i porządek ruchu. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. W tych dniach najważniejsza będzie cierpliwość i ostrożność za kierownicą. Przypominamy, że w wielu miejscach zmieni się organizacja ruchu. Apelujemy o to, aby zwracać uwagę na oznakowanie i polecenia policjantów. Jeśli będzie taka potrzeba, w miejscach wzmożonego ruchu, lub tam, gdzie będą się tworzyć zatory, funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem.

Zmiana oraganizacji ruchu:

Rejon Cmentarza Komunalnego w Łańcucie przy ul. Mościckiego.

Od godz. 6.00 w sobotę 29 października do godz. 21.00 w niedzielę 30 października obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy na ul. Rodziny Ulmów od strony ul. Mościckiego w kierunku ul. Traugutta. Możliwość zatrzymania i postoju na ul. Rodziny Ulmów będzie wyłącznie od strony cmentarza. Od strony ul. Traugutta w tych dniach obowiązywać będzie zakaz wjazdu na ul. Rodziny Ulmów.

Na ul. Mościckiego w dniu 1 listopada od godz. 6.00 do godz. 21.00 obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy (w stronę Wysokiej) na odcinku od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej (DK nr 94) do skrzyżowania z ul. Rodziny Ulmów i dalej ta ulicą do skrzyżowania z ul. Traugutta. Ruch na ulicy Traugutta będzie dwukierunkowy, natomiast wyjazd na ul. Armii Krajowej (DK nr 94) będzie możliwy tylko w prawo, w stronę Przeworska. Do użytku publicznego będzie dostępna droga wewnętrzna Zakładu Gazowniczego w Rzeszowie Rejon Dystrybucji Gazu w Łańcucie, którą będzie można dojechać od strony ul. Mościckiego do ul. Armii Krajowej (wyjazd na wysokości Lidla). 

W dniu Wszystkich Świętych zatrzymanie i postój pojazdów dopuszczalny będzie po prawej stronie na ul. Mościckiego od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej (DK nr 4) do skrzyżowania z ul. Rodziny Ulmów. Natomiast na ul. Rodziny Ulmów pojazdy będzie można pozostawić na drodze od strony cmentarza.

Osoby majce trudności z poruszaniem się będzie można dowozić na plac przy kaplicy cmentarnej. Kierowców pojazdów zobowiązuje się do niezwłocznego odjechania z tego miejsca po wykonaniu przewozu, tak by nie blokować dostępu innym potrzebującym.

Objazdy do ul. Armii Krajowej (DK nr 94) od strony Dynowa.

Od strony Dynowa w kierunku Rzeszowa wyznaczony objazd będzie przez Kraczkową – skrzyżowanie przy Pizzerii Starym Młynie w Albigowej. Natomiast dla osób jadących od strony Dynowa w kierunku Przeworska objazd do ul. Armii Krajowej przez Wysoką (droga obok Zespołu Szkół w Wysokiej) i Soninę. 

Rejon cmentarza parafialnego w  Żołyni.

Na drodze wojewódzkiej nr 877 przed wjazdem do Żołyni od strony Leżajska na odcinku przyległym do cmentarza ograniczona zostanie dopuszczalna prędkość do 30 km/godz. Po obu stronach tej drogi na odcinku przyległym do cmentarza obowiązywać będzie również zakaz zatrzymywania. Możliwość pozostawienia pojazdu na parkingu przy cmentarzu oraz przy pobliskim kościele parafialnym.

 

Powrót na górę strony