Wydarzenia

Złodzieje w rękach dzielnicowych

Policjanci z rewiru dzielnicowych zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzieże sklepowe na terenie Łańcuta. Sprawcami okazali się trzej młodzi mężczyźni, dwóch z nich to mieszkańcy Jarosławia, natomiast trzeci jest mieszkańcem Warszawy.

Wczoraj, tuż przed godz. 19, dyżurny otrzymał informacje o kradzieży, do której doszło w jednym z łańcuckich sklepów. Sprawcy ukradli dwie wiertarko-wkrętarki, wsiedli w samochód i odjechali. Za nimi ruszył pracownik sklepu, który był w stałym kontakcie z policjantami i informował ich, w jakim kierunku jedzie mercedes.

Samochód został szybko zatrzymany przez funkcjonariuszy z rewiru dzielnicowych, którzy pełnili służbę na terenie miasta. Za kierownicą marcedesa siedział 30-letni mieszkaniec Warszawy, natomiast pasażerami, byli 18 i 19 latek z Jarosławia. W samochodzie znajdowały się skradzione przedmioty.

W czasie przeszukania pojazdu policjanci znaleźli również duże ilości kosmetyków. Kierowca twierdził, że zakupił je dla siebie, ale nie ma przy sobie paragonu. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, iż kosmetyki również pochodzą z kradzieży. Mężczyźni ukradli je w dwóch innych sklepach, łącznie na kwotę ponad 300 zł.

Sprawcy kradzieży za swoje czynny odpowiedzą przed sądem. Policjanci odzyskali skradzony towar.

Powrót na górę strony