Wypadek na autostradzie - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Wypadek na autostradzie

Data publikacji 01.08.2017

Policjanci z Łańcuta pracowali wczoraj na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na autostradzie A – 4 w miejscowość Białobrzegi. Rannych zostało 5 osób. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło przed godz. 14, na odcinku autostrady pomiędzy Łańcutem a Przeworskiem. Jak wstępnie ustalili policjanci, prawym pasem ruchu, za pojazdem ciężarowym marki MAN, jechał 39-letni kierowca audi, mieszkaniec Hiszpanii. Lewym pasem jechał oplem mieszkaniec Jarosławia. Kierujący audi zmieniając pas ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zmusił wyprzedzającego go opla do zjechania na pas zieleni. Tam mieszkaniec Jarosławia stracił panowanie nad pojazdem, następnie zjechał na prawy pas jezdni, gdzie uderzył w tył pojazdu ciężarowego i w barierki ochronne.

Na miejscu wypadku policjanci wykonali oględziny i sporządzili dokumentację niezbędną do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Przez pewien czas odcinek autostrady w kierunku Przeworska był zablokowany. Do szpitala trafiło 5 osób z opla, w tym dwójka dzieci. Kierowcy pojazdów biorących udział w zdarzeniu byli trzeźwi.

  • Foto - KPP Łańcut
  • Foto - KPP Łańcut
  • Foto - KPP Łańcut
  • Foto - KPP Łańcut
Powrót na górę strony