Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

Data publikacji 15.10.2019

Do policyjnego aresztu trafił 18-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Podczas kontroli drogowej okazało się, że nie dość, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, to jeszcze miał przy sobie narkotyki. Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek, około godz. 21 w Markowej, policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Daewoo. Podróżowało nim trzech mężczyzn. Za kierownicą matiza siedział 18-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Nerwowe zachowanie kierowcy zaniepokoiło interweniujących funkcjonariuszy. Swoje zachowanie, mężczyzna tłumaczył brakiem prawa jazdy.

Policjanci szybko ustali, że nie jest to jego jedyne przewinienie. Młody mężczyzna posiadał przy sobie lufkę wypełnioną suszem roślinnym. Użyty tester na obecność substancji narkotycznej wykazał, że jest to marihuana. Podczas dalszych czynności, w miejscu zamieszkania 18-latka, policjanci zabezpieczyli jeszcze prawie 30 gramów suszu.

Mieszkaniec powiatu łańcuckiego został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Jego auto zostało zabezpieczone na strzeżonym parkingu. 18-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Za posiadanie środków odurzających grozi mu do 3 lat więzienia. Ponadto mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień.