Międzynarodowy dzień i tydzień mediacji 2019 - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Międzynarodowy dzień i tydzień mediacji 2019

Data publikacji 17.10.2019

Dzisiaj obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mediacji. To przypadające w każdy trzeci czwartek października międzynarodowe święto służące popularyzacji wiedzy związanej z metodami pokojowego rozwiązywania konfliktów. Od poniedziałku trawa natomiast „Tydzień Mediacji” - ogólnopolska kampania, której inicjatorem jest Ministerstwo Sprawiedliwości, a Policja jest jednym z partnerów działań.

Hasło ogólnopolskiej kampanii zainicjonowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości brzmi: "Masz prawo do mediacji". Przez cały czas trwania kampanii, m.in. w sądach i siedzibach organizacji pozarządowych dyżurować będą mediatorzy, którzy udzielą bezpłatnych porad i informacji o korzyściach płynących z mediacji. Także w komendzie wojewódzkiej oraz w komendach miejskich i powiatowych Policji można dowiedzieć się, jak skierować sprawę do mediacji, jak ona przebiega i czym skutkuje.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego strony rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale neutralnego i bezstronnego mediatora. Taka osoba wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga w dojściu do porozumienia.

Program obchodów Tygodnia Mediacji i listy dyżurów mediatorów można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Podobne informacje można znaleźć na stronach internetowych prokuratur i sądów.

Szczegółowe informacje o metodzie pokojowego rozwiązywania konfliktów jaką są mediacje, znajdziesz na stronie www.mediacja.gov.pl.

 

Powrót na górę strony