O bezpieczeństwie z przyszłymi kierowcami - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

O bezpieczeństwie z przyszłymi kierowcami

Data publikacji 15.11.2019

Bezpieczeństwo i zagrożenia w ruchu drogowym to tematy czterech spotkań policjantów z uczniami Zespołu Szkół Nr 1 w Łańcucie. Oprócz wysłuchania praktycznych rad w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze młodzież miała możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w konkursie przygotowanym przez Ośrodek Szkolenia Kierowców Fenomen.

Wczoraj policjanci łańcuckiej komendy odwiedzili młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 w Łańcucie. W spotkaniach wzięli udział uczniowie drugich i trzecich klas liceum, którzy być może już niedługo usiądą po raz pierwszy za kierownicą samochodu. Celem prowadzonych działań profilaktyczno-edukacyjnych było zwrócenie uwagi młodych ludzi na odpowiedzialność spoczywającej na kierujących pojazdami mechanicznymi oraz na zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać na drodze.

Na początku spotkania oficer prasowy łańcuckiej komendy sierż. szt. Wojciech Gruca korzystając z multimedialnej prezentacji przedstawił dane statystyczne dotyczące zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu łańcuckiego w 2019 r. Następnie Funkcjonariusze Ruchu Drogowego omówili najczęstsze przyczyny wypadków drogowych, wśród których nadal dominuje nadmierna prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Policjanci zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego - pieszych i rowerzystów oraz na znaczenie elementów odblaskowych.

W drugiej  części spotkania młodzież przystąpiła do konkursu przygotowanego przez Ośrodek Szkolenia Kierowców Fenomen. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dla najlepszych organizator przygotował cenne nagrody. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali natomiast vouchery firmowe ze zniżką na upragniony kurs prawa jazdy.