Wydarzenia

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie zakończyli służbę w Bieszczadach

Data publikacji 01.09.2021

Wraz z zakończeniem wakacji, swoją pracę podsumowali policjanci Posterunku Policji w Polańczyku. Przez okres dwóch wakacyjnych miesięcy, jego stała załoga, wspierana była przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji z Rzeszowa. Dzięki ich współdziałaniu tegoroczne wakacje były bezpieczne.

Bieszczady w tym roku również cieszyły się dużą popularnością wśród turystów, którzy liczniej niż w latach ubiegłych odwiedzili nasz region. Dużym zainteresowaniem cieszyły się miejscowości położone nad wodami bieszczadzkich jezior - Polańczyk i Solina. Sześciu policjantów pełniących na stałe służbę w Polańczyku, wsparło dziewięciu funkcjonariuszy z Rzeszowa, w tym również policyjni steromotorzyści, którzy współtworzyli załogi policyjnych łodzi patrolujących teren Jeziora Solińskiego.

Podczas tych dwóch wakacyjnych miesięcy, policjanci kontrolowali wyposażenie jednostek pływających po jeziorze, sprawdzali również stan trzeźwości osób nimi sterujących. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi w postaci quadów i łodzi możliwym było monitorowanie trudno dostępnych miejsc nad wodą, dzikich obozowisk, plaż i terenów przywodnych. Zadaniem policjantów było nie tylko patrolowanie terenów Jeziora solińskiego, ale przede wszystkim reagowanie na wszelkie przejawy łamania prawa.

Zmienna pogoda spowodowała, że nad Zalewem Solińskim policyjni stermotorzści wielokrotnie interweniowali i ratowali wypoczywających i pływających na różnego rodzaju sprzęcie i brali udział w akcjach ratunkowych.

Funkcjonariusze pełnili służby nie tylko w dzień, ale i każdej nocy, co pozwoliło zapewnić spokój w popularnych miejscowościach wypoczynkowych ale i bezpieczeństwo mieszkańcom i gościom powiatu leskiego.

  • Policyjny radiowóz, w tle zalew Soliński
  • Policyjny patrol na koniach patrolujący ulice Polańczyka
  • Policyjni stermotorzyści  w policyjnych łódkach na Jeziorze solińskim
  • Policyjna łódka na Jeziorze Solińskim
  • łódź na jezieorze solińskim
Powrót na górę strony