Wydarzenia

Policjanci z Polańczyka pomagają rodzinom ukraińskich funkcjonariuszy

Data publikacji 23.03.2022

W związku z wydarzeniami na terenie Ukrainy i napływającymi do Polski uchodźcami, w całym kraju organizowane są dla nich zbiórki darów. W policyjnym ośrodku w Polańczyku przebywają rodziny ukraińskich funkcjonariuszy, którzy zostali w Ukrainie, by walczyć o swoją ojczyznę. Osobom przebywającym w ośrodku pomagają także policjanci z Polańczyka i Leska.

W działania pomocowe angażuje się wiele osób, również funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Lesku. Policjanci z Polańczyka praktycznie codziennie spotykają się z rodzinami ukraińskich funkcjonariuszy, które mieszkają w policyjnym ośrodku, znajdującym się kilkadziesiąt metrów od posterunku. Pomagają segregować dary docierające z wielu podkarpackich komend Policji, organizują transport, dbają także o bezpieczeństwo przebywających w ośrodku kobiet i dzieci.

W leskiej komendzie wciąż trwa zbiórka rzeczy, które mogą przydać się uchodźcom. W ten sposób, dzięki zaangażowaniu wielu osób, zebrano sporą ilość m.in. żywności z długim terminem przydatności, środków czystości i higieny osobistej, artykułów dla dzieci oraz niezbędny do codziennego życia sprzęt AGD.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim osobom, które okazały serce i przekazały dary dla potrzebujących.

 

Powrót na górę strony