Wydarzenia

Policyjny miś odwiedził dzieci z Ukrainy przebywające w Polańczyku

Data publikacji 25.03.2022

Policjanci z Podkarpacia biorą udział w działaniach na rzecz Ukraińców, którzy musieli opuścić swój kraj uciekając przed wojną. Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wraz z miejscowymi policjantami odwiedzili najmłodszych uchodźców oraz ich mamy, którzy znaleźli schronienie w Polańczyku.

Podczas kolejnej wizyty u obywateli Ukrainy, którzy znaleźli  bezpieczne schronienie na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego w Polańczyku, funkcjonariuszom tym razem towarzyszył policyjny miś, który przywiózł i przekazał dzieciom upominki. Zabawki i słodycze zostały zebrane przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Wspólna zabawa z policyjną maskotką pozwoliła sprawić najmłodszym chociaż chwilę radości, w tym trudnym dla nich czasie.

Policjanci pamiętają, że mamy maluchów również potrzebują wsparcia i uwagi. Funkcjonariusze przekazali uczestnikom spotkania ulotki w języku ukraińskim, które dotyczyły bezpieczeństwa podczas pobytu na terenie Polski.

Nietypowa wizyta sprawiła dzieciom dużo radości. Uśmiechy na twarzach najmłodszych i ich mam są dla policjantów nie tylko dowodem na to, że ich działania przynoszą pozytywne efekty, ale i mobilizacją do dalszego działania.

  • Miś Popo, policyjna maskotka stoi w otoczeniu dzieci i policjantów
  • policyjna maskotka bawi się z dziećmi
  • policjant i policyjny miś bawią się z dziećmi
  • dzieci bawią się z policyjną maskotką
Powrót na górę strony