Wydarzenia

„Żakinada” w Lesku z udziałem Policji

Data publikacji 27.05.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lesku zabezpieczali przemarsz barwnych korowodów dzieci z wszystkich leskich szkół. Dzisiejsza „Żakinada” była jednym z pierwszych punktów tegorocznych obchodów dni miasta.

Kilkuset uczniów ze wszystkich szkół i przedszkoli w gminie Lesko przemaszerowało dziś ulicami miasta. Barwny korowód miał swój początek w centrum Leska, a zakończył się na palcu pod basenem „Aquarius”, gdzie na najmłodszych czekały liczne atrakcje. Jak co roku pochód prowadził wilczek Wyjek - maskotka leskiej komendy, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwali miejscowi policjanci.

Funkcjonariusze przygotowali też swoje stoisko profilaktyczne, na którym przypominali o zasadach bezpieczeństwa. Dzieciom, które już samodzielnie mogą poruszać się po drogach wręczali odblaski, zaś najmłodsi mogli wykonać „policyjną legitymację” z odciskami własnych paluszków.

Do najbliższej niedzieli, policjanci będą dbać o to, aby imprezy organizowane w ramach "Dni Leska", przebiegały spokojnie i bezpiecznie.

Powrót na górę strony