Wydarzenia

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie na pikniku w Polańczyku

Data publikacji 06.06.2022

Spotkania z dziećmi to wyjątkowo przyjemna, ale i ważna część policyjnych działań. Podczas nich policjanci starają się przekazać najmłodszym ważne treści dotyczące bezpiecznego zachowania, ale też umilić czas najmłodszym. Tak też było podczas wczorajszego pikniku z okazji Dnia Dziecka, który odbywał się w Polańczyku.

Policjanci korzystając z zaproszenia władz Gminy Solina, w niedzielne popołudnie przyjechali na piknik w Polańczyku. Dzieci, dla których zorganizowano zabawę z okazji ich święta, miały okazję spotkać się z funkcjonariuszami i poznać tajniki policyjnej służby. Wielkim zainteresowaniem cieszył się sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie, który teraz mogły wypróbować najmłodsi. Motocykle, radiowozy, ale przede wszystkim konie służbowe były chętnie fotografowane.

Jednak najważniejszym zadaniem było przypomnienie dzieciom podczas spotkania o zasadach bezpiecznego wypoczynku w górach i nad wodą. U progu zbliżających się wakacji, oficer prasowy leskiej komendy, asp.szt. Katarzyna Fechner oraz Kierownik Posterunku Policji w Polańczyku asp. szt. Rafał Nikulcza, przypominali dzieciom i ich rodzicom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa apelując o ich przestrzeganie.

Dla uczestników spotkania rozdawane były ulotki profilaktyczne oraz gadżety mające wpływ na bezpieczeństwo, m.in. odblaski.

Powrót na górę strony