Wydarzenia

Policjantka odwiedziła dzieci w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Data publikacji 15.06.2022

Policjantka z leskiej komendy odwiedziła dzieci przebywające w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lesku. Podczas pogadanki przekazała dzieciom podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w drodze do szkoły, bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, kontaktem z osobą nieznajomą i bezpieczeństwem podczas zabawy na podwórku i podczas wakacji.

W poniedziałek, policjantka ds. profilaktyki społecznej mł. asp. Natalia Brzozowska, odwiedziła dzieci przebywające w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lesku. Podczas spotkania przeprowadziła pogadankę dotyczącą szeroko rozumianego bezpieczeństwa w domu, szkole i na ulicy. Zwróciła uwagę na konieczność ubierania elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność dziecka na drodze oraz mogą uratować im życie. Podczas pogadanki nie zabrakło także tematu dotyczącego sposobu postępowania w przypadku zaczepienia przez obcą osobę, która może poczęstować je słodyczami lub innymi prezentami.

W trakcie wizyty funkcjonariuszka przypominała dzieciom również o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Uczestnicy otrzymali od policjantki kolorowe baloniki. Podarunek wywołał na ich twarzach dużo uśmiechu. Każdy z uczestników chętnie pozował do zdjęć z policyjną maskotką - Wyjkiem Wilczkiem.

  • Chłopiec dziękuje policjantce za spotkanie
  • Grupowe zdjęcie policjantki z uczestnikami spotkania i maskotką policyjną.
  • Chłopiec pozuje do zdjęcia z policjantką.
Powrót na górę strony