Wydarzenia

Konferencja podkarpackich służb w Polańczyku

Wakacje to czas wytężonej pracy wszystkich służb, dbających o bezpieczeństwo wypoczywających w atrakcyjnych turystycznie regionach, takich jak Bieszczady. Sprawne współdziałanie policjantów, ratowników WOPR i GOPR czy strażaków w takich miejscach jest niezwykle ważne. Dlatego wczoraj w Polańczyku odbyła się konferencja podkarpackich służb, której głównym tematem była współpraca w celu zapewnienia bezpieczeństwa nad bieszczadzkimi akwenami wodnymi.

Organizatorem konferencji "Bezpieczna Solina 2022" było Bieszczadzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wzięli w niej udział przedstawiciele Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podparpackiego oraz władz samorządowych.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele podkarpackich służb: Straży Pożarnej, Straży Rybackiej, ratownicy medyczni, przedstawiciele Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, WOPR-owcy i GOPR-owcy. Podkarpacką Policję reprezentowali mł. insp. Piotr Kluz - Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz podinsp. Grzegorz Koczera - Komendant Powiatowy Policji w Lesku.

Głównym tematem konferencji była współpraca służb w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i gościom odwiedzającym Bieszczady. Uczestnicy wymienili doświadczenia i przedstawili plany na rozpoczynający się sezon wakacyjny. Omówili także szczegóły, dotyczące wojewódzkiej inauguracji kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", która odbędzie się w najbliższą sobotę na koronie zapory wodnej w Solinie.

  • uczestnicy konferencji siedzą przy stole
  • uczestnicy konferencji siedzą przy stole
  • uczestnicy konferencji siedzą przy stole,
  • uczestnicy konferencji siedzą przy stole,
Powrót na górę strony