Wydarzenia

Inauguracja kampanii „Bezpieczny szlak” w Bieszczadach

Data publikacji 04.07.2022

Wędrówki górskimi szlakami to jeden z najlepszych sposobów spędzenia wolnego czasu w Bieszczadach. Wędrówkom tym mogą jednak towarzyszyć różnego rodzaju zagrożenia. Aby ich uniknąć, lescy policjanci przygotowali kampanię profilaktyczną skierowaną do turystów pod nazwą „Bezpieczny szlak”.

W niedzielę, na Przełęczy Wyżnej u stóp Połoniny Wetlińskiej, na którą prowadzi jeden z najczęściej odwiedzanych szlaków turystycznych w Bieszczadach, odbyła się inauguracja kampanii profilaktycznej zainicjowanej i przygotowanej przez leskich policjantów pod nazwą „Bezpieczny szlak”.

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono partnerów, których działania mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo w  górach: funkcjonariuszy Straży Granicznej, pracowników Bieszczadzkiego Parku Narodowego, ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz pracowników Nadleśnictwa Cisna.

Kampania poświęcona jest bezpieczeństwu osób, które wypoczywają w górach. Adresatami projektu są turyści wybierający aktywną formę wypoczynku - górskie wędrówki,  w szczególności dzieci i młodzież.

Na uczestników spotkania czekało mnóstwo atrakcji. Można było poznać zagrożenia, jakie mogą spotkać turystów w górach czy lesie, o czym opowiadali przedstawiciele GOPR-u oraz Nadleśnictwa Cisna. Także poznać tajemnice lasu i żyjących tam dzikich zwierząt, ucząc się szacunku do przyrody i potrzeby jej ochrony.

Przy policyjnym stoisku funkcjonariusze opowiadali o zasadach, których stosowanie może nam zapewnić bezpieczeństwo podczas górskich wędrówek. Funkcjonariusze rozdawali ulotki informacyjne na temat bezpiecznych zachowań w czasie wakacyjnego wypoczynku.

To przedsięwzięcie było okazją, aby  przymierzyć elementy policyjnego umundurowania. Chętni mogli usiąść na policyjnych motocyklach oraz quadzie i z bliska zobaczyć wyposażenie radiowozu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Baligrodzie. Dużą atrakcją dla najmłodszych była obecność koni służbowych z Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz psa służbowego leskiej komendy, z którymi chętnie robiono sobie zdjęcia.

Podczas wakacji, spotkania w ramach kampanii "Bezpieczny szlak" prowadzone będą na terenie całego powiatu leskiego.

 • uczestnicy pikniku przy policyjnym stoisku
 • uczestnicy pikniku otrzymują przy policyjnym stanowisku materiały promocyjne
 • uczestnicy pikniku otrzymują przy stoisku materiały promocyjne
 • policyjne stoiska podczas pikniku, motocykle policyjne
 • policyjne stanowisko, radiowóz oraz policjanci
 • uczestnicy spotkania oraz policjanci na koniach stojąc przy stanowisku policyjnym
 • policjant przy policyjnym quadzie z uczestnikami pikniku
 • radiowóz policyjny oraz policjanci na koniach przy stoisku podczas pikniku
 • uczestnicy pikniku na policyjnym motocyklu, policjanci na koniach
 • uczestnicy spotkania, turyści przy policyjnym stoisku
 • plakat na którym idą osoby z placakami
 • plakat z radami jak bezpiecznie wędrować po górach
Powrót na górę strony