Wydarzenia

Na pikniku rodzinnym rozmawiano o bezpieczeństwie

Data publikacji 11.07.2022

Policjantki z leskiej komendy wzięły udział w pikniku rodzinnym, który zorganizowany został przez Gminę Olszanica dla jej mieszkańców i gości. W trakcie imprezy funkcjonariuszki rozmawiały z uczestnikami o bezpieczeństwie podczas wakacji. Swoja wiedzę na ten temat najmłodsi mogli sprawdzić podczas zorganizowanego dla nich konkursu.

W niedzielne popołudnie, funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Lesku, wzięły udział w pkniku rodzinnym zorganizowanym w Wańkowej dla mieszkańców i gości Gminy Olszanica. Wśród wielu atrakcji, jakie organizatorzy zapewnili uczestnikom imprezy nie zabrakło też policyjnego stoiska. Sezon wakacyjny trwa i dlatego funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Na policyjnym stanowisku nie zabrakło również materiałów edukacyjno-prewencyjnych. Ze starszą młodzieżą oraz dorosłymi, funkcjonariusze rozmawiali o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków i substancji psychotropowych. Policjanci poruszali również zagadnienia dotyczące cyberprzemocy i zagrożeń w sieci. Najmłodsi przypominali sobie zasady bezpiecznego wypoczynku w górach i nad wodą, mogli także sprawdzić stan swojej wiedzy na ten temat biorąc udział w policyjnym konkursie.

Podczas spotkania najmłodsi mogli zobaczyć z bliska, a nawet przymierzyć elementy policyjnego umundurowania. Dla dzieci była to niewątpliwie bardzo duża atrakcja. Wszystkim dopisywał dobry humor, ale najważniejsze, w tym dniu była radość i uśmiech szczęśliwych dzieci.

Powrót na górę strony