Wydarzenia

Przedszkolaki odwiedziły leskich policjantów

Data publikacji 15.07.2022

W piątkowy poranek, nową siedzibę policjantów odwiedziły dzieci z przedszkola „Wesoły ludek”. Maluchy zwiedzając komendę w Lesku dowiedziały się, na czym polega praca policjanta, a podczas zajęć z funkcjonariuszkami, przypominały sobie o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

Dzieci z przedszkola „Wesoły ludek” w Lesku zawitały w progi miejscowej komendy w piątek rano. Spotkanie było dla dzieci nie tylko okazją do poznania zawodu policjanta, ale przede wszystkim przypomnienia sobie ważnych zasad bezpieczeństwa. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak wygląda pomieszczenie oficera dyżurnego, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a także wyposażenie wykorzystywane przez policjantów w ich codziennej służbie.

Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały i przymierzały sprzęt policyjny. Przedszkolaki obejrzały również radiowóz. Każdy mógł usiąść wewnątrz samochodu, ubrać policyjną czapkę i przez krótką chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant.

Podczas krótkich zajęć w sali odpraw, dzieci samodzielnie wykonały „policyjne legitymacje”, na których odbiły ślady swoich paluszków. Jako pamiątkę wizyty w komendzie, dzieciom wręczono policyjne baloniki.

Powrót na górę strony