Wydarzenia

Policjanci odwiedzili przedszkolaków

Data publikacji 22.09.2022

Na specjalne zaproszenie, policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka w Lesku. Spotkanie miało na celu przekazanie najmłodszym wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas zabaw w domu, na podwórzu, a także właściwego zachowania podczas spotkania z obcymi osobami.

W środę, lescy policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka w Lesku. Podczas spotkania przeprowadzili pogadankę dotyczącą szeroko rozumianego bezpieczeństwa - w domu, szkole i na ulicy. Zwrócili uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność dziecka na drodze oraz mogą uratować mu życie. Policjanci wyjaśnili również dzieciom, jak powinny się zachować w przypadku, gdy obca osoba zaczepia je, próbując poczęstować słodyczami lub skusić innymi prezentami.

Ogrom radości wywołała u dzieci maskotka policyjna - "Wyjek Wilczek", który przyniósł dzieciom słodkości. Przedszkolaki z wielką ochotą pozowały do pamiątkowych zdjęć z maskotką.

Powrót na górę strony