Wydarzenia

Przekazała znalezione pieniądze policjantom, którzy ustalili właścicielkę

Data publikacji 17.10.2022

Godną naśladowania postawą wykazała się 47-letni mieszkanka powiatu sanockiego, która wczorajszego popołudnia powiadomiła o odnalezieniu saszetki z dużą sumą pieniędzy i przekazała znalezisko policjantom. Mundurowi ustalili właścicielkę, którą okazała się być 38-letnia obywatelka Ukrainy i zwrócili jej zgubę.

Wczoraj, pracownica jednego z barów na terenie Leska, przy jednym ze stolików, znalazła saszetkę wraz z dokumentami i pieniędzmi. 47-letni mieszkanka powiatu sanockiego przekazała znalezisko na Policję. Okazało się, że jest to niebagatelna suma ponad 2000 euro i ponad 1000 hrywien. Karty płatnicze oraz dokumenty wystawione były na nazwisko 38-letniej obywatelki Ukrainy.

Dziś rano kobieta, która zgubiła saszetkę, zgłosiła się do Komendy Powiatowej Policji w Lesku, gdzie odzyskała swoją zgubę.

Pamiętajmy:
Znalazłeś pieniądze, portfel, telefon lub inne zgubione przez kogoś rzeczy? Nie oddałeś właścicielowi? Uważaj - jest to przestępstwo lub wykroczenie. Znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi. Jeśli nie jest to możliwe, należy zgłosić ten fakt Policji albo przekazać do Biura Rzeczy Znalezionych.

 

Powrót na górę strony