Wydarzenia

Służby podsumowały sezon wakacyjny w 2022 roku

Data publikacji 21.10.2022

Zakończyły się wakacje. Dla jednych był to czas wypoczynku, dla policjantów - jak co roku - czas intensywnych działań. Wczoraj w Polańczyku odbyło się spotkanie służb współpracujących z Policją, które podsumowały tegoroczny sezon wakacyjny na terenie powiatu leskiego.

Bieszczady w tym roku również cieszyły się dużą popularnością wśród turystów, którzy liczniej niż w latach ubiegłych odwiedzili nasz region. Dużym zainteresowaniem cieszyły się miejscowości położone nad wodami bieszczadzkich jezior. Aby wakacje przebiegły bezpiecznie liczne służby musiały ze sobą wzajemnie współpracować.

Wczoraj w Polańczyku spotkali się przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, którą reprezentował Naczelnik Wydziału Prewencji – mł. insp. Piotr Kluz, Komendy Powiatowej Policji w Lesku - podinsp. Grzegorz Koczera, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, Państwowej Straży Pożarnej w Lesku, Państwowej Straży Rybackiej, Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Grupy Bieszczadzkiej GOPR, Oddziału Prewencji KWP w Rzeszowie, WSPOL w Szczytnie, SPZOZ Sanok, Urzędu Żeglugi w Krakowie oraz PGE Energia Odnawialna Solina.

Podczas spotkania omówionych zostało wiele zagadnień z zakresu bezpieczeństwa minionego sezonu. Nadkom. Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie poruszył tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O bezpieczeństwie na wodzie mówił prezes BWOPR Artur Szymański oraz mł. asp. Tomasz Wojtanowski i sierż. szt. Dawid Żak. O ważnym narzędziu kontaktu obywatela z Policją, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, przypominał st. asp. Marek Bytnar z KWP w Rzeszowie.

Lescy policjanci na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Lesku podinsp. Grzegorzem Koczerą - podsumowali ćwiczenia dowódczo-sztabowe „Solina 2022”. Prelekcję zakończył kom. Rafał Meler, który mówił o dalszej potrzebie współpracy powyższych instytucji, a także konieczności wspólnych szkoleń.

Powrót na górę strony