Wydarzenia

Policjanci na spotkaniu profilaktycznym w Baligrodzie

Data publikacji 28.11.2022

Policjanci podejmują wiele działań profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu leskiego. Funkcjonariusze starają się dotrzeć do jak największej grupy osób, aby zwiększać świadomość w zakresie istniejących zagrożeń. Mundurowi aktywnie włączają się także w działania organizowane przez inne instytucje. W sobotę, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Baligrodzie, policjanci na zaproszenie Koła Gospodyń Wiejskich przeprowadzili pogadankę profilaktyczną.

Głównym celem spotkania było uwrażliwienie mieszkańców na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia. Policjanci scharakteryzowali metody działania oszustów, którzy coraz częściej swoje przestępcze działania przenoszą do Internetu. Funkcjonariusze zachęcali także do aktywnego korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja komenda".

Nie zabrakło również informacji na temat problematyki bezpieczeństwa pieszych, jako uczestników ruchu drogowego. Dzielnicowi przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, a także o podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach. Na zakończenie spotkania, każdy z uczestników otrzymał elementy odblaskowe.

 

  • policjanci podczas pogadanki na spotkaniu z gospodyniami wiejskimi w Baligrodzie
Powrót na górę strony