Wydarzenia

Dwie osoby ranne w zderzeniu hondy i bmw

Data publikacji 01.12.2022

20-latek i 17-latka odnieśli poważne obrażenia w wyniku wypadku, do jakiego doszło na odcinku drogi krajowej nr 84 między miejscowościami Glinne i Uherce Mineralne. Wstępnie ustalono, że kierujący hondą doprowadził do czołowego zderzenia z bmw. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego wypadku.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 19, na odcinku drogi krajowej nr 84 między miejscowościami Glinne i Uherce Mineralne. Według relacji świadków, do których dotarli policjanci i wstępnych ustaleń, 20-latek kierujący hondą accord, jechał z nadmierną prędkością przez miejscowość Glinne, wyprzedzając kilka samochodów. Po wyjechaniu z łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas, doprowadzając do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki BMW, kierowanym przez 18-letniego mieszkańca gminy Lesko.

Poważnych obrażeń doznał 20-letni sprawca wypadku i 17-letnia pasażerka bmw, oboje są mieszkańcami gminy Olszanica. Kierującemu bmw na szczęście nic poważnego się nie stało. Ranni trafili do pobliskich szpitali, lekarze walczą o życie 20-latka.

Policja po raz kolejny apeluje o rozsądek na drodze. Nadmierna prędkość, niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze, to najczęstsza przyczyna wypadków!

 

Powrót na górę strony