Wydarzenia

Spotkanie leskich policjantów z młodzieżą

Data publikacji 30.03.2023

Kolejne szkoły w powiecie leskim zaprosiły policyjnego profilaktyka oraz dzielnicowych na spotkanie z młodzieżą, w ramach zajęć dotyczących cyberprzemocy, odpowiedzialności prawnej nieletnich i środkach odurzających. W Lesku policjanci prowadzili lekcje profilaktyczne z młodzieżą szkół średnich.

W tym tygodniu policyjna profilaktyka dotarła do kolejnych szkół na terenie powiatu leskiego. O odpowiedzialności prawnej nieletnich, cyberzagrożeniach oraz środkach odurzających, rozmawiali z młodzieżą leskich szkół średnich policyjny profilaktyk, oficer prasowy oraz dzielnicowi.

Mundurowi przekazali młodzieży najważniejsze informacje związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich w przypadku konfliktu z prawem. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi pojęciami - nieletni, małoletni, czyn karalny, czy też demoralizacja. Dowiedzieli się, jakie są konsekwencje prawne popełnienia czynów zabronionych i jakimi środkami oddziaływania wychowawczego dysponuje sąd rodzinny.

Funkcjonariusze wspomnieli ponadto o niebezpieczeństwach płynących z niewłaściwego korzystania z Internetu. Mówili o zasadach, którymi powinny kierować się młodzi ludzie korzystający z wszelkiego rodzaju portali społecznościowych. Przede wszystkim starali się przekazać słuchaczom, że nikt w internecie nie jest anonimowy. Policjanci wyjaśniali jak uchronić się przed staniem się ofiarą i gdzie szukać pomocy. Nie zabrakło także rad jak reagować na agresję słowną w sieci oraz jak chronić się przed tego typu zjawiskami.

Wizyty w szkołach były także okazją do poruszenia problematyki narkotyków, dopalaczy i środków odurzających, a wszystko po to, by uświadomić młodzież, jakie zagrożenia pojawiają się wokół nich.

 

Powrót na górę strony