Wydarzenia

„Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie” w Bieszczadach

Data publikacji 17.04.2023

Służba w sobotnie popołudnie policjantom leskiej drogówki przebiegła w sposób nieco inny niż zazwyczaj. Pełnili ją co prawda jak zwykle na drodze, ale zamiast mandatów czy pouczeń kontrolowani kierowcy otrzymywali naklejki przypominające o tym, by zwracali uwagę na motocyklistów. Akcja „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie” już od kilku lat przeprowadzana jest wiosną i rozpoczyna sezon motocyklowy w Bieszczadach.

W sobotnie popołudnie lescy policjanci wspólnie z członkami Klubu Motocyklowego „Bieszczadzkie Wilki” przeprowadzili akcję skierowaną do kierowców pn. „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”. Jej celem było uświadamianie kierowców samochodów, że motocykle ze względu na swoje gabaryty są mniej widoczne dla pozostałych uczestników ruchu. Często kierowcy rozpoczynają manewr wyprzedzania bez zerknięcia w lusterko wsteczne, która to czynność w przypadku motocyklistów ma ogromne znaczenie-jedno spojrzenie może uratować czyjeś życie.

Funkcjonariusze przypominali o bezpiecznych zachowaniach na drodze, a motocykliści kierowcom wręczali naklejki, które można przykleić na samochód.

Akcja, nad którą patronat objął Polski Ruch Motocyklowy 1978, organizacja zrzeszająca stowarzyszenia, kluby oraz grupy motocyklowe z całego kraju, w Bieszczadach odbywa się już od kilku lat. Przeprowadzana jest zawsze wczesną wiosną, rozpoczynając w ten sposób sezon motocyklowy w tym regionie.

 

  • grupa motocyklistów i policjanci biorący udział w akcji
  • policjanci ruchu drogowego przy motocyklu
Powrót na górę strony