Wydarzenia

Konferencja podkarpackich służb w Polańczyku

Data publikacji 05.06.2023

Wakacje to czas wytężonej pracy wszystkich służb, dbających o bezpieczeństwo wypoczywających w atrakcyjnych turystycznie regionach, takich jak Bieszczady. Sprawne współdziałanie policjantów, ratowników WOPR i GOPR czy strażaków w takich miejscach jest niezwykle ważne. Dlatego w piątek w Polańczyku odbyła się konferencja podkarpackich służb, której głównym tematem była współpraca w celu zapewnienia bezpieczeństwa nad bieszczadzkimi akwenami wodnymi.

Organizatorem konferencji "Bezpieczna Solina 2023" było Bieszczadzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wzięli w niej udział przedstawiciele Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz władz samorządowych.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele podkarpackich służb: Straży Pożarnej, Straży Rybackiej, ratownicy medyczni,  WOPR-owcy. Podkarpacką Policję reprezentowali podinsp. Marta Tabasz-Rygiel - Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz podinsp. Grzegorz Koczera - Komendant Powiatowy Policji w Lesku.

Głównym tematem konferencji była współpraca służb w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i gościom odwiedzającym Bieszczady. Uczestnicy wymienili doświadczenia i przedstawili plany na rozpoczynający się sezon wakacyjny.

Powrót na górę strony