Wydarzenia

Przedszkolaki odwiedziły leskich policjantów

Data publikacji 05.06.2023

W piątkowy poranek, siedzibę leskich policjantów odwiedziły dzieci z przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka w Lesku. Maluchy zwiedzając komendę dowiedziały się, na czym polega praca policjanta, a podczas zajęć z funkcjonariuszkami przypominały sobie o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

Dzieci z przedszkola im. Misia Uszatka w Lesku zawitały w progi komendy w piątek rano. Spotkanie było dla nich nie tylko okazją do poznania zawodu policjanta, ale przede wszystkim przypomnienia sobie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Przedszkolaki mogły zobaczyć jak wygląda pomieszczenie oficera dyżurnego, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a także wyposażenie wykorzystywane przez policjantów w ich codziennej służbie. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały i przymierzały sprzęt policyjny. Mali goście obejrzeli również radiowóz oraz motocykl policyjny. Każdy mógł usiąść wewnątrz samochodu, ubrać policyjną czapkę i przez krótką chwilę poczuć się, jak prawdziwy policjant.

Podczas krótkich zajęć w sali odpraw dzieci samodzielnie wykonały „policyjne legitymacje”, na których odbiły ślady swoich paluszków.

Powrót na górę strony