Wydarzenia

Na piknikach rodzinnych rozmawiano o bezpieczeństwie

Data publikacji 07.06.2023

Policjanci z leskiej komendy wzięli udział w piknikach rodzinnych, które zorganizowane zostały przez Gminę Lesko oraz Gminę Solina. W trakcie imprezy policjanci rozmawiali z uczestnikami o bezpieczeństwie podczas wakacji. Swoją wiedzę na ten temat najmłodsi mogli sprawdzić podczas zorganizowanego dla nich konkursu.

W niedzielne popołudnie, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lesku wzięli udział w dwóch piknikach rodzinnych zorganizowanych najpierw w Lesku, a później w Myczkowcach. Wśród wielu atrakcji, jakie organizatorzy zapewnili uczestnikom imprezy nie zabrakło też policyjnego stoiska, na którym dostępne były materiały edukacyjno-prewencyjne. Ze starszą młodzieżą oraz dorosłymi, funkcjonariusze rozmawiali o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków i substancji psychotropowych. Policjanci poruszali również zagadnienia dotyczące cyberprzemocy i zagrożeń w sieci. Najmłodsi przypominali sobie zasady bezpiecznego wypoczynku w górach i nad wodą, mogli także sprawdzić stan swojej wiedzy na ten temat biorąc udział w policyjnym konkursie.

Podczas spotkania najmłodsi mogli zobaczyć z bliska, a nawet przymierzyć elementy policyjnego umundurowania, a także zasiąść na policyjnym motocyklu. Dla dzieci była to niewątpliwie bardzo duża atrakcja. Wszystkim dopisywał dobry humor, ale najważniejsza w tym dniu była radość i uśmiech szczęśliwych dzieci.

Powrót na górę strony