Wydarzenia

Bezpieczne ferie w Bieszczadach

Data publikacji 28.01.2009

W najbliższą sobotę, uczniowie z Podkarpacia rozpoczynają ferie zimowe. Do ferii przygotowują się również lescy policjanci. Bieszczady są bardzo często wybierane przez organizatorów na miejsce zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży z całej Polski. Ochrona wypoczywających w naszym regionie będzie zadaniem priorytetowym na najbliższe dwa tygodnie.

W najbliższą sobotę, uczniowie z Podkarpacia rozpoczynają ferie zimowe. Do ferii przygotowują się również lescy policjanci. Bieszczady są bardzo często wybierane przez organizatorów na miejsce zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży z całej Polski. Ochrona wypoczywających w naszym regionie będzie zadaniem priorytetowym  na najbliższe dwa tygodnie.


Już od kilku dni, policjanci prowadzą pogadanki z dziećmi i młodzieżą bieszczadzkich szkół pod nazwą „Bezpieczne ferie z Policją”. Wczoraj lekcje z policjantami odbyły się w szkole podstawowej w Baligrodzie. Policjanci przekazali dzieciom wskazówki odnoszące się do bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii. Przypomnieli najmłodszym o unikaniu zachowań, które mogą być ryzykowne i niebezpieczne. Spotkania takie będą realizowane do końca tygodnia. Są to przedsięwzięcia mające na celu uwrażliwienie dzieci na zagrożenia, z jakimi mogą się zetknąć podczas ferii.


Aby zapewnić bezpieczeństwo feriowiczów, policjanci  wzmożą kontrole środków transportu, którymi organizatorzy będą przewozić dzieci na zimowiska, Sprawdzą trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów. Wraz z  rozpoczęciem ferii policjanci obejmą opieką zimowiska na naszym terenie, będą patrolować miejsca spotkań dzieci i młodzieży, którzy nie wyjadą z miejsca zamieszkania. Pojawią sie też w okolicach rzek i zbiorników wodnych, gdzie może dochodzić do niebezpiecznych zabaw na lodzie.
 

Powrót na górę strony