Wydarzenia

Nieudana ucieczka pijanego kierowcy

Data publikacji 30.01.2009

Policjanci z Leska zatrzymali wczorajszego popołudnia nietrzeźwego kierowcę UAZ-a. Mężczyzna próbował uniknąć zatrzymania uciekając do lasu. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad 2,30 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci Ruchu Drogowego z Leska zatrzymali wczorajszego popołudnia nietrzeźwego kierowcę UAZ-a. Mężczyzna próbował uniknąć zatrzymania uciekając do lasu. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad 2,30 promila alkoholu w organizmie.


Około godz. 16.20 policyjny patrol jadąc oznakowanym radiowozem przez wioskę Bezmiechowa zauważył jadący z naprzeciwka samochód. Kierowca jechał środkiem drogi z dużą prędkością, zmuszając policjantów do zjazdu na pobocze. Policjanci zawrócili za pojazdem i po przejechaniu około 500 metrów zauważyli, że ścigany przez nich samochód leży w przydrożnym rowie. Jak ustalili, kierowca w wyniku zbyt dużej prędkości stracił panowanie nad pojazdem. Na widok policjantów mężczyzna rzucił się do ucieczki w stronę pobliskiego lasu. Szybko jednak został zatrzymany.


Jak ustalili policjanci, 32-letni mieszkaniec Bezmiechowej był nie tylko pijany, badanie wykazało u niego ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo UAZ, którym jechał, nie był ubezpieczony  i nie miał ważnego przeglądu technicznego, został więc odholowany na parking strzeżony. Kierowca odpowie przed sądem.
 

Powrót na górę strony