Wydarzenia

Przedświąteczne spotkanie z młodzieżą

Data publikacji 08.04.2009

W gorącym okresie przedświątecznych przygotowań, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lesku, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych zorganizowali spotkanie z dziećmi i młodzieżą. Tym razem policjantów gościli wyjątkowi gospodarze- wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Lesku.

W gorącym okresie przedświątecznych przygotowań, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lesku, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych zorganizowali spotkanie z dziećmi i młodzieżą. Tym razem policjantów gościli wyjątkowi gospodarze-wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Lesku.

Dzieci okazały się wyjątkowo wdzięcznymi słuchaczami. Z zainteresowaniem wysłuchały  pogadanki, którą specjalnie dla nich przygotowali policjanci prewencji kryminalnej.  Były bardzo zainteresowane tym, jak wygląda codzienna służba policjantów, z zaciekawieniem oglądały wyposażenie do służby i radiowóz.

Mając na uwadze, ze wychowankowie ośrodka wymagają szczególnej troski i uwagi, policjanci ruchu drogowego przekazali uwagi dotyczące bezpiecznego zachowania się na drodze. Byli bardzo pozytywnie zaskoczeni wiedzą, jaką podczas dyskusji wykazały się dzieci. Najmłodsi otrzymali odblaski na rękę i zobowiązali się do ich noszenia w porze wieczorowo- nocnej, wiedząc, że dzięki temu będą lepiej widoczne. Gdy spotkanie dobiegło końca, dzieci poprosiły o pamiątkowe zdjęcie z policjantami.
 

Powrót na górę strony