Wydarzenia

Awanturnik miał 4,54 promila alkoholu w organizmie

Data publikacji 09.04.2009

Wczorajszej nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lesku otrzymał telefon z prośbą o pomoc. W jednym z domów w miejscowości Wańkowa wybuchła awantura domowa. Jej sprawca został zatrzymany - w organizmie miał ponad 4,5 promila alkoholu

Wczorajszej nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lesku otrzymał telefon z prośbą o pomoc. W jednym z domów w miejscowości Wańkowa wybuchła awantura domowa. Jej sprawca został zatrzymany - w organizmie miał ponad 4,5 promila alkoholu.

Policjanci, którzy około 23.00 zostali wezwani do Wańkowej zastali na miejscu rodzinę zastraszoną przez pijanego mężczyznę. Głośnymi krzykami zbudził on swoich dwóch synów: 9 i 6-latka, wyzywał żonę i teściową i groził jej pobiciem. W trosce o dobro małoletnich dzieci i z obawy o zdrowie i życie domowników mężczyzna został zatrzymany do czasu wytrzeźwienia.

Od 34-latka czuć było wyraźną woń alkoholu. Interweniujący policjanci nie mogli jednak dokładnie ustalić ile mężczyzna ma promili, ponieważ urządzenie jakim dysponują w radiowozach wskazuje wyniki do 4 promili alkoholu. W tym przypadku ta skala okazała się niewystarczająca. Dopiero po przewiezieniu awanturnika na komendę w Lesku okazało się, że w organizmie ma 4,54 promila. Mężczyzna trzeźwieje w policyjnym areszcie.
 

  • Foto: Archiwum KWP
Powrót na górę strony