Wydarzenia

Powiatowy etap turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Data publikacji 17.04.2009

W Urzędzie Miasta i Gminy Lesko policjanci z leskiej komendy zorganizowali powiatowy finał turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W środę z przepisami ruchu drogowego zmagali się reprezentanci szkół podstawowych- zwycięską drużyną została SP Bezmiechowa. W czwartek najlepszymi gimnazjalistami okazali się uczniowie z Leska.

W Urzędzie Miasta i Gminy Lesko policjanci z leskiej komendy zorganizowali powiatowy finał turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W środę z przepisami ruchu drogowego zmagali się reprezentanci szkół podstawowych - zwycięską drużyną została SP Bezmiechowa. W czwartek najlepszymi gimnazjalistami okazali się uczniowie z Leska.

Turniej ma służyć podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa na drogach, kształtowaniu partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowaniu podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy eliminacji musieli rozwiązać test oraz pokonać rowerem tor przeszkód.

Turniej przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bezmiechowej. Drugie miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej w  Olszanicy, a trzecią pozycję zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lesku. W kategorii szkół gimnazjalnych bezkonkurencyjną okazała się drużyna z Gimnazjum w Lesku. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Mchawie. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Lesku oraz Starostwo Powiatowe.

W organizacji i przeprowadzeniu  konkursu policjantom Ogniwa Ruchu Drogowego leskiej komendy pomagali harcerze  Harcerskiej Służby Ruchu Drogowego, za co KPP Lesko składa serdeczne podziękowania.
 

Powrót na górę strony