Wydarzenia

Dariusz Górecki Policjantem Ruchu Drogowego 2009

Data publikacji 08.05.2009

Policjant Ogniwa Ruchu Drogowego leskiej komendy, sierż. szt. Dariusz Górecki okazał się być najlepszym policjantem drogówki na całym Podkarpaciu. W środę podczas konkursu organizowanego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zajął pierwsze miejsce.

Policjant Ogniwa Ruchu Drogowego leskiej komendy, sierż. szt. Dariusz Górecki okazał się być najlepszym policjantem drogówki na całym Podkarpaciu. W środę podczas konkursu organizowanego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie  zajął pierwsze miejsce.

Organizowany corocznie konkurs jest okazją do przybliżenia społeczeństwu problematyki bezpieczeństwa ruchu drogowego. Współzawodnictwo owocuje też podnoszeniem kwalifikacji zawodowych policjantów, a tym samym ma wpływ na poprawę stanu bezpieczeństwa na naszych drogach.

Eliminacje wojewódzkie konkursu rozpoczęły się o godz. 8.30. Pół godziny później policjanci przystąpili do rozwiązywania testu ze znajomości wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym, wybranych zagadnień prawa karnego, prawa o wykroczeniach, wyszkolenia strzeleckiego, taktyki pracy policjanta i innych przepisów służbowych. Po zakończeniu testu z wiedzy teoretycznej funkcjonariusze przystąpili do sprawdzianu praktycznych umiejętności kierowania ruchem na skrzyżowaniu. Pod okiem jury policjanci kierowali ruchem na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Wincentego Pola. Po zakończeniu tej konkurencji funkcjonariusze wzięli jeszcze udział w szkoleniu zawodowym z wybranych tematów służbowych. W tym czasie sędziowie podliczyli punkty i wyłonili zwycięzców.

Sierż.szt. Dariusz Górecki w leskiej komendzie służy 9 lat. O niebieskim mundurze i białym pasie marzył od najmłodszych lat-  ojciec Darka, Roman Górecki również był policjantem ruchu drogowego. Służba na drodze nie zdążyła się do tej pory znudzić Darkowi, wręcz przeciwnie, praca wciąż jest jego pasją. Stara się na bieżąco uzupełniać swą wiedzę w zakresie przepisów ruchu drogowego, co przydaje się w codziennej służbie, nie tylko na podobnych konkursach. Przepisy te nie są dla policjanta jedynie narzędziem do represjonowania kierowców. Wierzy bowiem, że przestrzeganie prawa na drodze niejednokrotnie ratuje ludzkie życie i zdrowie. Tym bardziej konsekwentnie stoi na straży ich przestrzegania.

Służąc na terenie jednego z najatrakcyjniejszych powiatów w Polsce, gdzie w sezonie turystycznym ruch kołowy staje się bardzo ożywiony, Darek podobnie jak inni policjanci leskiej drogówki ma mnóstwo pracy. Mimo to zawsze znajduje czas na realizację swojej drugiej pasji- pracę z dziećmi i młodzieżą. Współpracuje aktywnie z Zespołem Prewencji Kryminalnej, prowadząc spotkania profilaktyczne, na których mówi o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze. Dzieci uwielbiają tego uśmiechniętego policjanta, którego nie śmieszą ani nie nudzą ich pytania i który potrafi ich zaciekawić opowiadając o swojej codziennej służbie. Od dwóch lat Darek jest też opiekunem założonej przez siebie Harcerskiej Drużyny Ruchu Drogowego. Wspólnie z harcerzami organizuje konkursy bezpieczeństwa dla małych dzieci.

Po wygraniu konkursu Darek w rozmowie z dziennikarzami nie krył swojego zaskoczenia. Skromnie przyznał, iż są lepsi od niego. Jednak jego koledzy- policjanci z Leska wierzą, że to właśnie on swoją pracą i zaangażowaniem zasłużył na wygraną. I będą trzymać za nim kciuki podczas ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w pierwszych dniach czerwca w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Gratulacje podległemu funkcjonariuszowi złożył również Komendant Powiatowy Policji w Lesku nadkomisarz Krzysztof Madej, wyrażając jednocześnie przekonanie, iz w ślad sierż. szt. Dariusza Góreckiego pójdą pozostali funkcjonariusze KPP Lesko, którzy rywalizując w podobnych konkursach także odnosić będą sukcesy.
 

  • Sierż. szt. Dariusz Górecki odbiera nagrodę z rąk Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Józefa Gdańskiego
  • Jako "wykładowca" Akademii Misia Ratownika
  • Podczas przeprowadzania turnieju wiedzy o ruchu drogowym
  • Podczas odprawy drużyny Harcerskiej Służby Ruchu Drogowego
Powrót na górę strony