Wydarzenia

Lescy policjanci wykładowcami "zielonej szkoły"

Data publikacji 10.05.2009

W piątkowe popołudnie policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lesku spotkali się z 50-osobową grupą dzieci z Sieradza, które wypoczywają i uczą się w "zielonej szkole". Spotkanie miało na celu uwrażliwienie dzieci na zagrożenia, jakie mogą się pojawić w czasie wypoczynku w górach i nad wodą.

Długim majowym weekendem rozpoczął się sezon turystyczny w Bieszczadach. Gośćmi odwiedzającymi ten teren często są dzieci i młodzież. Nad ich bezpieczeństwem czuwają policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lesku.

W piątkowe popołudnie policjanci leskiej KPP spotkali się z 50-osobową grupą dzieci z Sieradza, które wypoczywają i uczą się w „zielonej szkole”. Spotkanie, które odbyło się na leskim zamku, miało na celu uwrażliwienie dzieci na zagrożenia, jakie pojawić się mogą w czasie wypoczynku. Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego przypomnieli o bezpiecznych zachowaniach na drogach i w ich pobliżu, a specjalista ds. nieletnich i prewencji kryminalnej przypomniał o bezpiecznym poruszaniu się po górskich szlakach oraz nad wodą. Atrakcją dla dzieci była możliwość bliższego zapoznania się z codzienną pracą policjantów. Dzieci miały okazję obejrzeć sprzęt wykorzystywany w służbie oraz przymierzyć elementy umundurowania.

Podobne spotkania z najmłodszymi turystami kontynuowane będą zarówno w maju i czerwcu z grupami szkolnymi, jak i podczas wakacji na koloniach i obozach.
 

Powrót na górę strony