Wydarzenia

Bezpieczne wakacje 2009

Data publikacji 10.07.2009

Już od kilku dni w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2009” lescy policjanci prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą , które wypoczywają w Bieszczadach. Wczoraj spotkanie takie odbyło się w Specjalistycznym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Lesku. Uczestniczyło w nim 69 dzieci z okolic Krosna .

Już od kilku dni w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2009”  lescy policjanci prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą , które wypoczywają w Bieszczadach. Wczoraj spotkanie takie odbyło się w Specjalistycznym  Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Lesku. Uczestniczyło  w nim 69 dzieci z okolic Krosna .

Młodzi słuchacze zainteresowani byli tym, jak wygląda codzienna praca policjantów pracujących na terenie Bieszczad. Policjanci przekazali dzieciom wskazówki dotyczące bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji oraz informacje o zasadach bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas gier i zabaw na świeżym powietrzu, podczas wędrówek po górach oraz kąpieli w rzekach i jeziorach. Przypomnieli najmłodszym o unikaniu zachowań, które mogą być ryzykowne i niebezpieczne. Dzieciom i organizatorom kolonii przekazano broszurki opracowane przez Komendę Powiatową Policji  w Lesku, dotyczące bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku .

Spotkania takie będą realizowane do końca sierpnia. Mają one na celu uwrażliwienie dzieci na zagrożenia, z jakimi mogą się zetknąć podczas wakacji. Liczymy na to, że akcja „Bezpieczne wakacje 2009” realizowana przez wszystkich policjantów leskiej komendy  przynosić będzie pozytywne efekty, a goście naszego powiatu będą mogli wypoczywać bezpiecznie.


 

Powrót na górę strony