Wydarzenia

Konsultacje społeczne z przedstawicielami oświaty

Data publikacji 10.02.2016

Po raz kolejny Komenda Powiatowa Policji w Lesku zorganizowała konsultacje społeczne w celu uzyskania rzetelnych informacji, które będą wykorzystane przy konstruowaniu „mapy zagrożeń”. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dyrektor Bursy Szkolnej, dyrektor Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „SOS” oraz dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Każdy z zaproszonych gości miał okazję wypowiedzieć się na temat zagrożeń.

Po raz kolejny Komenda Powiatowa Policji w Lesku zorganizowała konsultacje społeczne w celu uzyskania rzetelnych informacji, które będą wykorzystane przy konstruowaniu „mapy zagrożeń”. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dyrektor Bursy Szkolnej, dyrektor Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „SOS” oraz dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.  Każdy z zaproszonych gości miał okazję wypowiedzieć się na temat zagrożeń. 
 
Wczoraj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lesku odbyły się konsultacje społeczne z dyrektorami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu leskiego, dyrektor Bursy Szkolnej w Lesku, dyrektor Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „SOS” w Lesku oraz dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lesku.
 
Spotkaniu przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Lesku nadkom. Roland Szczepanik, który omówił założenia programu „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce” oraz wynikające z niego rekomendacje mające na celu wymianę doświadczeń, wiedzy i spostrzeżeń mogących być wykorzystane w zdefiniowaniu zagrożeń występujących na terenie powiatu leskiego. Dyskusję na temat zagrożeń występujących w powiecie leskim rozpoczął Wicestarosta Leski Wiesław Kuzio. Każdy z zaproszonych gości mógł w oparciu o doświadczenie, wiedzę i własne spostrzeżenia podać informacje, które zostaną poddane analizie i wykorzystane przy tworzeniu „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa”.
 
Poruszane kwestie dotyczyły w szczególności bezpieczeństwa uczniów na drogach, ujawniania młodzieży pijącej alkohol w miejscach publicznych, a także przypadków zaśmiecania i niszczenia mienia użyteczności publicznej przez młodych ludzi. Zwrócono też uwagę na potrzebę dalszego edukowania dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie bezpieczeństwa. Poruszono temat zwiększenia liczby patroli pieszych w miejscach szczególnie narażonych na zagrożenia tj. okolice szkół, parków itp.  
 
Każdy może pomóc w tworzeniu map zagrożeń bezpieczeństwa na terenie powiatu leskiego - wystarczy przesłać informacje na specjalnie uruchomioną skrzynkę kontaktową poczty elektronicznej: mapa.zagrozen@rz.policja.gov.pl. W sprawie "Map zagrożeń" można też kontaktować się ze swoim dzielnicowym lub z najbliższą jednostką policji.
 
Komenda Powiatowa Policji w Lesku składa serdeczne podziękowania Staroście Leskiemu, dyrektorom Zespołu Szkół Publicznych w Olszanicy, Liceum Ogólnokształcącego w Lesku, Zespołu Szkół Leśnych w Lesku, Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku, Gimnazjum Publicznego w Lesku, Zespołu Szkół Publicznych w Uhercach Mineralnych, Zespołu Szkół w Bóbrce, Publicznego Gimnazjum w Mchawie, Zespołu Szkół w Wołkowyi, Zespołu Szkół w Myczkowie oraz dyrektorom Bursy Szkolnej w Lesku, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lesku i Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „SOS” w Lesku za szczególne zainteresowanie tą nową inicjatywą społeczną.
Powrót na górę strony