Wydarzenia

Akcja " Znicz 2016 "

Od 28 października do 2 listopada br. w powiecie leskim przeprowadzona zostanie akcja „Znicz”. W tym czasie dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach będzie pełnić służbę więcej funkcjonariuszy niż zwykle, w szczególności w rejonach cmentarzy, kościołów oraz głównych szlaków komunikacyjnych. Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci ruchu drogowego leskiej komendy dbać będą o bezpieczeństwo w czasie corocznej akcji "Znicz". Zbliżający się okres Wszystkich Świętych, to czas wzmożonego ruchu w całym kraju. Z tego powodu powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Aby spokojne przetrwać ten czas pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
 
Pamiętajmy! Wybierając się w długą drogę, bądźmy wypoczęci. Długą trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek (po 2 godzinach jazdy co najmniej 15 minutowa przerwa). W podróży dopilnujmy, żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, sami także nigdy o tym nie zapominajmy! W okolicach cmentarzy w tych dniach jest również bardzo tłoczno. Apelujemy o ostrożną i rozsądną jazdę, o dostosowywanie się do oznakowań ograniczających prędkość, zakazujących parkowanie pojazdów, czy nakazujących ruch jednokierunkowy. Policjanci jak co roku zrobią wszystko, aby mogli Państwo bezpiecznie powrócić do domu.
 
W ramach działań policjanci będą zwracać szczególną uwagę na: 
 
•    właściwie używanie świateł,
•    przekraczanie prędkości,
•    stan trzeźwości kierujących,
•    wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych,
•    omijanie pojazdów, które utknęły w zatorze,
•    wymuszanie pierwszeństwa przejazdu,
•    używanie telefonów komórkowych wbrew przepisom.
 
 
Jednocześnie informujemy, że na terenie powiatu leskiego na czas akcji „Znicz” nie są przewidywane żadne objazdy ani zmiany w organizacji ruchu. 
 

Powrót na górę strony