Odprawa roczna leskich policjantów
W Komendzie Powiatowej Policji w Lesku odbyła się odprawa roczna z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektora Pawła Filipka. Celem narady było podsumowanie pracy leskiej jednostki za ubiegły rok. Wskazano także na priorytety pracy Policji na rok 2017.
Wczoraj o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lesku odbyła się roczna odprawa służbowa. Wziął w niej udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektor Paweł Filipek. W odprawie uczestniczyli także: Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Barbara Jankiewicz, Starosta leski Andrzej Olesiuk, Prezes Sądu Rejonowego Robert Maślanka, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Małecki, oraz przedstawiciele samorządów.
Odprawę rozpoczął podkom. Jacek Pączek, Komendant Powiatowy Policji w Lesku, który podziękował zaproszonym gościom za dotychczasową dobrą współpracę, a podległym funkcjonariuszom za osiągnięte wyniki pracy i zaangażowanie w działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Komendant przedstawił stan zagrożenia przestępczością na terenie powiatu leskiego oraz efekty pracy leskich policjantów. Omówił również zagadnienia bezpieczeństwa na drodze oraz prowadzone działania prewencyjne. Kończąc wystąpienie Komendant przedstawił priorytety na rok 2017.
Głos zabrali także zaproszeni goście, którzy podkreślili znaczenie służby, jaką na co dzień pełnią policjanci. Podziękowali za dotychczasową współpracę, zapewniając jednocześnie o jej kontynuacji.
Podsumowując naradę roczną Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektor Paweł Filipek ocenił pracę leskich policjantów zwracając również uwagę na aspekty, które wymagają jeszcze poprawy. Inspektor podziękował za roczny wysiłek policjantów i pracowników leskiej komendy, życząc zdrowia i dalszych sukcesów. Podkreślił też rolę samorządów zwracając uwagę na życzliwość i chęć prowadzenia wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa.
Na zakończenie wymienił priorytety polskiej Policji na rok 2017 do których należą między innymi:
• Praca na rzecz bezpieczeństwa na drodze
• Popularyzacja Mapy Zagrożeń
• „Dzielnicowy bliżej nas”- propagowanie wśród społeczeństwa tego zagadnienia
• Podjęcie działań zwiększających skuteczność zatrzymywania sprawców „na gorącym uczynku”
• Działania mające na celu zmniejszenie liczby przestępstw popełnianych przez nieletnich.