Wydarzenia

Znamy zwycięzców Turnieju Ruchu Drogowego

Data publikacji 13.04.2018

Policjanci z Leska wspierani przez swoich kolegów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przeprowadzili Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, dla uczniów szkół podstawowych. Bezkonkurencyjne okazały się szkoły z Hoczwi i Średniej Wsi, zajmując czołowe miejsca pośród uczestniczących drużyn. Zwycięskie szkoły, będą reprezentować powiat leski również w finale wojewódzkim konkursu, który odbędzie się w maju.

W czwartek, w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym brały udział czteroosobowe drużyny młodszych klas szkół podstawowych, w piątek o miano najlepszych zmagali się ich starsi reprezentanci. Wszyscy uczestnicy turnieju przystąpili do testu wiedzy z zakresu prawa ruchu drogowego, następnie musieli pokonać rowerem tor przeszkód. Młodzież musiała również udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu, w symulowanym wypadku drogowym.
 
W kategorii młodszej, spośród siedmiu startujących drużyn zwyciężyły:
 
I miejsce Szkoła Podstawowa w Hoczwi w składzie: Patrycja Chytła, Oliwia Capar, Kacper Baryła i Szymon Mołczan
II miejsce Szkoła Podstawowa w Uhercach Mineralnych w składzie: Julia Kędzior, Julia Zaniewicz, Miłosz Ząbek i Nikodem Nożyński
III miejsce Szkoła Podstawowa w Wołkowyi w składzie: Aleksandra Pieszczoch, Wiktoria Witkowska, Fabian Fenczak, Kamil Kruczek
 
W kategorii starszej spośród jedenastu drużyn zwyciężyły:
 
I miejsce Szkoła Podstawowa w Średniej Wsi w składzie: Kacper Mikołajczak, Michał Werbowicz i Szymon Mikołajczak
II miejsce Szkoła Podstawowa w Olszanicy w składzie: Patryk Fedorowicz, Mateusz Kuczaj, Adrianna Misiorowska
III miejsce Szkoła Podstawowa w Lesku w składzie: Michał Paszkiewicz, Wiktor Demko, Aleksander Bentkowski 
 
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w finale wojewódzkim. 
 
 
Komenda Powiatowa Policji w Lesku składa serdeczne podziękowania fundatorom nagród w konkursie: Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego z Krosna, dyrektorowi banku PBS- Oddział w Lesku oraz bieszczadzkim samorządom. 
Za współpracę i wygłoszenie ciekawej prelekcji dot. ochrony przyrody i lasów dziękujemy Nadleśnictwu Lesko.
Powrót na górę strony