Wydarzenia

Sprawca kradzieży w rękach policjantów

Data publikacji 22.09.2022

Funkcjonariusze leżajskiej Policji ustalili, a następnie zatrzymali, mężczyznę podejrzanego o kradzież. 20-latek, z jednego z hoteli w Leżajsku, ukradł urządzenia AGD i przedmioty wykorzystywane w kuchni. Sprawca usłyszał zarzuty. Przyznał się do popełnionych przestępstw i złożył wyjaśnienia.

Do zdarzenia doszło 9 września 2022 r. Początkowo nieznany sprawca, przez niezabezpieczone drzwi, wszedł do części gastronomicznej znajdującej się w budynku hotelu. Jego łupem padły urządzenia AGD oraz przedmioty wykorzystywane w kuchni. Straty oszacowano na ponad 8000 zł. W toku prowadzonych czynności, leżajscy policjanci ustalili tożsamość sprawcy. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Leżajska, który został zatrzymany.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Skradziony sprzęt został w całości odzyskany, a następnie zwrócony pokrzywdzonemu. Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku.

Powrót na górę strony