Wydarzenia

Jeździł po mieście mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie

Data publikacji 05.10.2022

Leżajscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem, którego styl jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Podczas kontroli stanu trzeźwości kierowcy, urządzenie wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. 31-latek stracił prawo jazdy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj, po godzinie 23, w Leżajsku, podczas nocnego patrolu, policjanci zauważyli na jednej z leżajskich ulic jadący zygzakiem pojazd marki Peugeot. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. W trakcie jej trwania policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że 31-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a pojazd został zabezpieczony. Mieszkaniec Leżajska za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna.

Powrót na górę strony