Wydarzenia

Dzień Wszystkich Świętych – organizacja ruchu drogowego w powiecie leżajskim

Data publikacji 28.10.2022

Jak co roku podstawowym zadaniem policjantów leżajskiej komendy będzie dbanie o płynność i porządek w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy.

Na terenie powiatu leżajskiego przewiduje się następujące zmiany organizacji ruchu drogowego w związku z dniem Wszystkich Świętych:

  • w miejscowości Ruda Łańcucka w dniach 29.10-3.11.2022 r. na drodze gminnej 104758R /drodze dojazdowej do cmentarza/ obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy do drogi powiatowej 1241R /oznakowanie pionowe/.

Spodziewane są również czasowe utrudnienia dla zmotoryzowanych w rejonach cmentarzy:

  • w Leżajsku na ul. Rzeszowskiej (droga wojewódzka nr 877), w Giedlarowej (droga wojewódzka nr 877), w Tarnogórze (droga krajowa nr K77).
  • pozostałe cmentarze w powiecie leżajskim, w miejscowościach: Grodzisko Dolne, Gwizdów, Chodaczów, Jelna, Dębno, Wierzawice, Piskorowice, Przychojec, Kuryłówka, Brzyska Wola, Brzóza Królewska, Hucisko, Wola Zarzycka, Sarzyna, Dąbrowica, Łętownia i Majdan Łętowski oddalone są od głównych dróg i w rejonie tych cmentarzy służby nie przewidują większych utrudnień w ruchu.
  • na parkingach przycmentarnych w Leżajsku, Giedlarowej, Tarnogórze, Rudzie Łańcuckiej, Sarzynie, Łętowni, Kuryłówce, wyznaczone zostały miejsca do parkowania dla osób z niepełnosprawnością.
  • w miejscu o najwyższym natężeniu ruchu na skrzyżowaniu ulic Rzeszowska - Cmentarna w Leżajsku oraz w Giedlarowej przy zjeździe z drogi wojewódzkiej nr 877 na parking przycmentarny, w dniu 1 listopada policjant będzie kierował ruchem drogowym.

Obowiązywać będzie również zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu w dniach:

  • 31 października 2022 roku w godz. 18.00-22.00,
  • 1 listopada 2022 roku w godz. 8.00-22.00.

Apelujemy! W związku z nasilonym ruchem pojazdów i pieszych w okolicy cmentarzy należy zachować szczególną ostrożność. Osoby poruszające się pieszo zachęcamy do używania elementów odblaskowych. Zadbajmy o właściwe zabezpieczenie swojego mienia.  

 

Powrót na górę strony