Wydarzenia

Spotkanie policjantów z uczniami ze szkół w Leżajsku i Brzyskiej Woli

W miniony piątek, w Szkole Podstawowej nr 3 w Leżajsku oraz w Szkole Podstawowej w Brzyskiej Woli odbyły się spotkania leżajskich policjantów z uczniami. Tematem przewodnim były zagadnienia związane z niebezpiecznymi zachowaniami występującymi wśród młodzieży.

W ramach działań profilaktycznych funkcjonariusze komendy Powiatowej Policji w Leżajsku spotkali się z uczniami Szkół Podstawowych z Leżajska oraz Brzyskiej Woli.

W zajęciach udział wzięli uczniowie z klas od 6 do 8. Podczas prelekcji, leżajscy policjanci rozmawiali o niewłaściwych zachowaniach wśród młodzieży, o hejcie w Internecie oraz w życiu realnym, a także przypomnieli o odpowiedzialności nieletnich za czyny przestępcze i wykroczenia. Dodatkowo poruszyli tematy związane z zagrożeniami i konsekwencjami mogącymi wynikać z korzystania z używek oraz udzielania ich osobom nieletnim.

W ramach prowadzonych zajęć, policjanci również przybliżyli młodzieży zawód policjanta. Był to ważny punkt spotkania z uwagi na fakt, że uczniowe z klas 8 powoli stają przed poważną decyzją dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia w szkole średniej. 

Powrót na górę strony