Wydarzenia

Przekroczył prędkość, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i był nietrzeźwy

Data publikacji 12.06.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku po pościgu zatrzymali 33-letniego kierowcę Volvo. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 66km/h i pomimo wydanych przez policjantów znaków do zatrzymania, kontynuował dalszą jazdę. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca miał w swoim organizmie blisko promil alkoholu. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Wczoraj, policjanci z leżajskiej drogówki, kontrolując prędkość na terenie Brzózy Królewskiej, zauważyli jadący ze znaczną prędkością samochód marki Volvo. Po zmierzeniu prędkości okazało się, że jego kierowca pędził 116 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Pomimo wydanych przez policjantów znaków do zatrzymania, kierujący kontynuował dalszą jazdę próbując w ten sposób uciec mundurowym i uniknąć odpowiedzialności.

Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali uciekiniera. Okazało się, że był nim 33-letni mieszkaniec Sarzyny. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko promil alkoholu. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem i grozi za nie kara pozbawienia wolności do lat 5. natomiast jazda samochodem w stanie trzeźwości zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony