Wydarzenia

Policjant w czasie wolnym od służby ujął wandala

Data publikacji 26.07.2017

Policjant Wydziału Kryminalnego z leżajskiej komendy, w czasie wolnym od służby, zatrzymał na gorącym uczynku mężczyznę, który niszczył elewację i drzwi wejściowe budynku Sądu Rejonowego w Leżajsku. Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariusza, zapobiegła dalszej dewastacji mienia. Badanie wykazało, że sprawca był pijany.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu. Funkcjonariusz, będąc na dniu wolnym, na ul. Mickiewicza w Leżajsku zauważył mężczyznę, który przy użyciu metalowego kosza na śmiecie, niszczył drzwi wejściowe i elewacje budynku Sądu Rejonowego w Leżajsku. Policjant od razu zareagował i ujął wandala. Ponieważ mężczyzna był agresywny, funkcjonariusz musiał użyć siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających.

38-letniego mieszkańca Leżajska zatrzymano i przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. Okazało się, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Obecnie prowadzone jest postępowanie przez Komendę Powiatową Policji w Leżajsku, które pozwoli na dokładne wyjaśnienie tej sprawy.

Za przestępstwo niszczenia mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Powrót na górę strony