Wydarzenia

Wspólne działania policjantów i celników

Data publikacji 21.12.2017

Sukcesem zakończyły się wspólne działania policjantów z Posterunku Policji w Grodzisku Dolnym i funkcjonariuszy Izby Celnej w Przemyślu Grupa Mobilna w Rzeszowie. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli u 58-letniego mieszkańca Wólki Grodziskiej ponad 500 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Cała sprawa ujrzała światło dzienne dzięki pracy funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Grodzisku Dolnym, którzy uzyskali informację o nielegalnym procederze 58-letniego mieszkańca Wólki Grodziskiej. To pozwoliło policjantom na dalsze działania.

Przy wsparciu kryminalnych z Leżajska, celników z Grupy Mobilnej z Rzeszowa, policjanci z Grodziska Dolnego ujawnili i zabezpieczyli ponad 500 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W działaniach funkcjonariuszy wsparł pies służbowy „Bianka” z grupy Mobilnej w Rzeszowie. 58-latek kontrabandę przechowywał w miejscu swojego zamieszkania oraz u swojej matki. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek naraziłyby Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę ponad 8 tys. złotych. 

Za ten czyn mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz przepadek zabezpieczonych przedmiotów.

Powrót na górę strony