Powiatowy etap konkursu „Bezpieczne wakacje 2018” rozstrzygnięty - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Powiatowy etap konkursu „Bezpieczne wakacje 2018” rozstrzygnięty

Data publikacji 25.10.2018

Nagrodzono laureatów powiatowego etapu konkursu plastycznego oraz fotograficznego pod tytułem "Bezpieczne Wakacje 2018". Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku.

Konkurs plastyczny i fotograficzny "Bezpieczne Wakacje 2018" promuje wśród dzieci i młodzieży bezpieczny wypoczynek podczas wakacji, zachowania wolne od nałogów i inne pozytywne postawy. W bieżącym roku Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku po raz kolejny zorganizowała Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Bezpieczne Wakacje 2018”. Co roku konkursy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych z powiatu leżajskiego.

Konkurs na szczeblu powiatowym rozpoczął się w czerwcu i trwał do 5 października 2018 r. Jury konkursowe wyłoniło najlepsze prace plastyczne oraz fotograficzne z poszczególnych kategorii wiekowych.

Dzisiaj podinsp. Zenon Wierzchowski Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku, Maria Babiarz i Natalii Weber  pracownice Działu Oświaty,  Zdrowia i Promocji Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Leżajsku oraz Jolanta Kędzierska plastyk z MCK Leżajsk w obecności szkolnych opiekunów  wręczyli laureatom konkursu atrakcyjne nagrody i upominki ufundowane przez Jerzego Paula Posła na Sejm RP oraz lokalne samorządy: Starostwo Powiatowe w Leżajsku, Urząd Miasta Leżajsk, Urząd Gminy Leżajsk, Urząd Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Urząd Gminy Kuryłówka oraz Urząd Gminy w Grodzisku Dolnym.

Laureaci tegorocznej edycji powiatowego etapu konkursu plastycznego:

W kategorii wiekowej od 6 do 9 lat:

I. Izabela Kycia ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy,

II. Lena Zygmunt z Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej,

III. Oliwia Wiatr ze Szkoły Podstawowej w Hucisku.

Wyróżnienie otrzymali: Krystian Grabarz  z  Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku, Miłosz Szymański ze Szkoły Podstawowej w Hucisku, Zuzanna Kosior z Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej.

W kategorii wiekowej od 10 do  12 lat:

I. Maja Sałuk z  Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku,

II. Kacper Duduś z  Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku,

III. Julia Duch ze Szkoły Podstawowej z Brzyskiej Woli.

Wyróżnienie otrzymała: Oliwia Młynarska z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku.

W kategorii wiekowej od 13 do 15 lat: 

I. Katarzyna Długosz z  Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku,

II. Katarzyna Szymańska z Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej,

III. Magdalena Nicpoń ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Leżajsku.

Wyróżnienia otrzymali: Karolina Wójcik i Julia Dec z Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej, Dawid Skica z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku .

W II edycji powiatowego konkursu fotograficznego laureatami zostali: Maksymilian Kiełbowicz ze Szkoły Podstawowej w Hucisku, Oliwia i Wioletta Młynarska, Szymon Kula z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 2, Filip Potejko i Karol Rozmus z Zespołu Szkół w Giedlarowej, Dominik Kucło ze Szkoły Podstawowej w Piskorowicach, Julia Burek, Anna Ordyczyńska i Milena Berestka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Leżajsku.

Poziom tegorocznych prac konkursowych jury oceniło, jako bardzo wysoki. W finałowej stawce znalazło się kilkanaście prac we wszystkich kategoriach wiekowych, pomiędzy którymi rozegrała się zacięta rywalizacja, a ostateczny werdykt powstał w wyniku długiej i gorącej dyskusji.

Nagrodzone prace z konkursu plastycznego wezmą udział w kolejnym wojewódzkim etapie, który odbędzie się w Rzeszowie. Trzymamy kciuki za naszych młodych artystów.

Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku składa serdeczne podziękowania Jerzemu Paulowi Posłowi na Sejm RP oraz lokalnym samorządom Starostwu Powiatowemu w Leżajsku, Urzędowi Miasta Leżajsk, Urzędowi Gminy Leżajsk, Urzędowi Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Urzędowi Gminy Kuryłówka oraz Urzędowi Gminy w Grodzisku Dolnym za ufundowanie nagród dla laureatów tegorocznych konkursów plastycznego i fotograficznego.

Powrót na górę strony